Web Analytics

Декана вишу в Харкові затримали на хабарі — Офіс генпрокурора

Керівника одного з факультетів Харківського національного університету внутрішніх справ підозрюють у хабарництві. У ХНУВС кажуть, що вчинок декана не пов’язаний з діяльністю вишу.

Сума хабаря — 15 тис. доларів, повідомили в Офісі генерального прокурора. За даними слідства, за ці гроші декан одного з факультетів обіцяв сприяти вступу до аспірантури одного із національних наукових центрів.

«Суму неправомірної вигоди необхідно було розділити: 7500 доларів — надати у найкоротші строки перед вступом, а решту — безпосередньо перед захистом дисертації», — кажуть в ОГП.

Першу частину, 3500 доларів, передали 29 липня. Під час одержання решти коштів 16 серпня декана затримали.

Справу розслідують за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної вигоди). Максимальне покарання — 10 років ув’язнення, заборона обіймати певні посади до трьох років і конфіскація майна.

Декану готують повідомлення про підозру. Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу та відсторонення від посади.

Фото: gp.gov.ua

У Харківському національному університеті внутрішніх справ підтвердили, що 16 серпня у виші працювали детективи ДБР — проводили слідчі дії за участі декана одного з факультетів, полковника поліції.

«Керівництво вишу сприяє роботі оперативних працівників та слідчих задля встановлення об’єктивних обставин події. За попередніми даними слідства, протиправні дії декана не пов’язані з виконанням ним функціональних обов’язків та діяльністю університету», — йдеться у повідомленні на сайті ХНУВС.


У Харкові триває розслідування справи щодо хабаря розміром понад 1 млн грн, у вимаганні якого підозрюють посадовців Харківської обласної ради. Заступника голови облради Андрія Малиша та адвоката, якого слідство називає спільником, арештували на два місяці з можливістю внести заставу, проте обидва невдовзі вийшли з-під варти. Також оголосили підозру голові обласної ради Артуру Товмасяну. Йому призначили заставу майже у 3 млн грн. Свою провину Товмасян заперечує.