Web Analytics

ДБР завершило розслідування авіакатастрофи у Броварах, де загинув глава МВС

Правоохоронці завершили розслідування авіакатастрофи, що сталася 18 січня 2023 року у Броварах на Київщині. Внаслідок падіння гелікоптера загинули 14 людей, серед яких міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

Про це повідомили в Державному бюро розслідувань.

«Матеріали справи відкриті для ознайомлення підозрюваним та їхнім захисникам, а також потерпілим та їх законним представникам. Після ознайомлення матеріали будуть передані до суду», — зазначають у відомстві.

У справі — п’ятеро підозрюваних, усі — посадовці ДСНС. У бюро вважають, що вони «порушили правила безпеки польотів гелікоптера, на борту якого перебувало керівництво Міністерства внутрішніх справ України та супроводжуючі особи».

Про підозру сповістили:

  • начальника Управління авіації та авіаційного пошуку і рятування ДСНС;

  • в.о. командира спеціального авіаційного загону;

  • заступника командира з льотної підготовки;

  • командира авіаційної ескадрильї;

  • начальника служби безпеки польотів Спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС з Ніжина Чернігівської області.

Фото: Офіс генерального прокурора

Слідчі вважають, що посадовці «допустили відверті порушення правил безпеки руху та експлуатації повітряного транспорту, що призвело до загибелі людей».

ДБР похвилинно відновило події в день аварії, розшифрувало «чорні скриньки». До розслідування також залучали іноземних експертів, серед яких представники французької компанії — виробника гелікоптера.

Інфографіка: dbr.gov.ua

У день, коли сталася авіакатастрофа, керівники МВС планували відвідати Харківську та Дніпропетровську області.

«Попри застереження внутрішніх інструкцій та вимог законодавства, посадовці ДСНС залучили до перевезення делегації гелікоптер, який перебував на чергуванні для реагування на потенційні надзвичайні ситуації у Києві та області. Повітряне судно не мало дозвільних документів на виконання інших видів польотів», — стверджують у бюро.

За даними слідства, перед польотом командиру екіпажу не надали метеорологічні дані щодо всього маршруту, не попередили про «вкрай несприятливі погодні умови» над Броварами. Екіпаж не мав допусків до польотів у складних умовах. Проте виліт не скасували та не перенесли.

«Через складні погодні умови гелікоптер змушений був виконувати політ на гранично низькій висоті, яка навіть менша, ніж висота будівель на маршруті руху. Командир екіпажу побачив перешкоду — багатоповерховий будинок — та почав здійснювати маневр обльоту, однак різко піднявся, втратив орієнтування в просторі й під час завершення маневру, внаслідок відсутності необхідних навичок, допустив зіткнення із землею», — описує події  ДБР.

Фото: Telegram/Національна поліція

Посадовцям Управління авіації ДСНС та Спеціального авіазагону оголосили підозру в порушенні правил безпеки польотів, що спричинило загибель людей та велику матеріальну шкоду — за ч. 3 ст. 276 Кримінального кодексу України.

Начальнику служби безпеки польотів цього ж загону — за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість).

Санкція статей — до 10 років ув'язнення.


Авіакатастрофа сталася 18 січня у Броварах на Київщині. При падінні вертоліт пошкодив дитячий садок, сусідні будівлі та припарковані авто. Загинули 14 людей, серед них міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, його перший заступник Євген Єнін і державний секретар МВС Юрій Лубкович, а також чотири жінки та дитина. Ще 31 людина, серед яких 13 дітей, дістали поранень.

Блок новин за темою