Web Analytics

ДБР завершило розслідування справи ексначальника СБУ Харківщини

Колишньому начальнику Управління Служби безпеки України в Харківській області Роману Дудіну загрожує довічне ув'язнення. 

Державне бюро розслідувань повідомляє про завершення досудового розслідування проти Дудіна, якого підозрюють у державній зраді, залишенні місця служби та непокорі. 

Роман Дудін очолював харківське СБУ з березня 2020 року. Фото: СБУ

«Встановлено, що експосадовець напередодні 24 лютого 2022 року знав про високу ймовірність початку повномасштабного наступу на територію України збройних сил рф. Але замість організації роботи щодо протидії ворогу він фактично зайнявся саботажем. Вважаючи, що наступ буде успішним, й сподіваючись, що це буде враховано окупаційною владою рф, керівник спецслужби прикордонного регіону зайнявся підривною діяльністю проти України, що заподіяла шкоду обороноздатності та державній безпеці. Зокрема, він організував спробу усунення голови Харківської обласної державної (військової) адміністрації від виконання покладених на нього обов’язків. Метою цього акту було перешкодити здійсненню керівником ХОДА необхідних заходів правового режиму воєнного стану та намагання захопити державну владу в регіоні», — йдеться у висновку ДБР. 

Романа Дудіна затримали у вересні 2022. Фото: ДБР

За версією слідства, Дудін також дискредитував владу Харкова та області через ЗМІ, намагався паралізувати органи безпеки регіону, не забезпечив виконання покладених на УСБУ в Харківській області завдань та безпідставно наказав підлеглим покинути адмінприміщення УСБУ та територію Харкова.

«Умисно створив умови для здачі ворогу наявних на зберіганні в адміністративній будівлі УСБУ в Харківській області зброї, бойових припасів, засобів забезпечення бойових дій, засобів індивідуального захисту військовослужбовців. До того ж в умовах воєнного стану, самовільно залишив місце несення служби без поважних причин», — встановило слідство. 

За ч. 2 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 407 (самовільне залишення військової частини або місця служби), ч. 4 ст. 402 (непокора) Кримінального кодексу України йому загрожує довічне ув'язнення.

Матеріали справи надали стороні захисту. Після ознайомлення її почнуть розглядати в суді.

Слухайте також: Дудін покинув Харків, не попередивши поліцію — інтерв'ю Володимира Тимошка