Web Analytics

ДБР порушило справу за матеріалами розслідування щодо корупції в оборонній сфері

У Державному бюро розслідувань відкрили кримінальне провадження щодо можливого отримання неправомірної вигоди працівниками Генеральної прокуратури, Служби безпеки України, Державної фіскальної служби та Національного антикорупційного бюро після оприлюднення заключної частини розслідування проекту «BIHUS.info».

У матеріалі йдеться про те, що силовики роками знали про корупційні схеми і брали хабарі за закриття кримінальних проваджень.

Армія. Друзі. Бабки. І добрі...правоохоронці. Фінальний епізод рукорубної історії - про тих, хто мав би "закривати"...

Опубликовано BIHUS.info Понедельник, 11 марта 2019 г.

У Державному бюро розслідувань сьогодні повідомили, що відкрили кримінальне провадження за матеріалами сюжету щодо можливого отримання неправомірної вигоди працівниками Генеральної прокуратури, Служби безпеки України, Державної фіскальної служби та НАБУ «за непроведення досудового розслідування та непритягнення до кримінальної відповідальності осіб, причетних до корупції в оборонній сфері».

Розслідування ведеться за ч. 3 ст. 368*Максимальне покарання за цією статтею — десять років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років і з конфіскацією майна. Кримінального кодексу України (отримання неправомірної вигоди службовими особами, які займають відповідальне становище). 

Сьогодні під час брифінгу генеральний прокурор Юрій Луценко зазначив, що правоохоронці розслідують близько 480 кримінальних проваджень стосовно діяльності «Укроборонпрому». До суду направлено 111 обвинувальних актів, засуджено 77 посадових осіб, в тому числі чотирьох колишніх директорів підприємств концерну.

Луценко відкинув звинувачення у тому, що розслідування у справі щодо фінансових зловживань тривало надто довго.  За його словами, тривала податкова перевірка, без якої неможливо порахувати збитки. 

«Я вже коментував про те, що інформація пана Бігуса з'явилася лише на фінальній стадії нашого розслідування, і говорив про те, що прокурори ніколи не можуть бути швидшими, ніж журналісти. Так, в 2016 році в межах своєї компетенції військова прокуратура зареєструвала цю справу, весь 2018 рік йшла податкова перевірка, щоб встановити повноту сплати податків», — сказав генпрокурор.

Він також заявив, що військова прокуратура і Служба безпеки «нікого не кришують». Щодо можливої причетності працівників Національного антикорупційного бюро — порекомендував звернутися до НАБУ.

Співробітник СБУ, про якого йдеться в розслідуванні журналістів, наразі «притягується до кримінальної відповідальності», заявив голова СБУ Василь Грицак.

«У нас більше 100 кримінальних проваджень, які ми самі ініціювали щодо своїх же співробітників. Більшість зі справ стосується причетності до корупційних діянь і робота в інтересах спецслужб Російської Федерації», — сказав Грицак.

У заяві, розміщеній на сайті Службі безпеки, уточнюється, що зазначений співробітник СБУ є підозрюваним у справі за статтею «шахрайство». Кримінальне провадження розпочали в 2016 році. Нині справу розглядає суд.

У розслідуванні журналістів «BIHUS.info» йдеться, як стверджують автори, про «багаторічну схему вимивання сотен мільйонів гривень з українського оборонного комплексу». Після оприлюднення перших частин сюжету президент Петро Порошенко звільнив першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, який фігурує у розслідуванні, а також анонсував міжнародний аудит «Укроборонпрому».

Генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що ГПУ ще з 2016 року веде слідство щодо низки підприємств, які постачають продукцію оборонному комплексу, та продовжить робити це разом із НАБУ.

Читайте MediaPort у Telegram