Web Analytics

«Давай доживемо до завтра»: Жадан презентував пісню «Танго Харків»

Сергій Жадан та Євген Турчинов представили пісню «Танго Харків» — про любов і місто.

Музиканти створили композицію навесні 2022, а взимку 2024 записали кліп, повідомив Сергій Жадан.

«Довкола Харкова точились бої, прокинувшись, ти намагався щось для себе зрозуміти. Я накидав слова, Жека придумав музику. Домовились, що буде танго. Танго, зрештою, і вийшло. Що з ним робити – ми не знали. Думали про складні аранжування, про екзотичні інструменти, про зламану мелодію. Але далі співали (зазвичай після концертів, у гримерках) свій простий, початковий варіант. А цієї зими вирішили таки зробити запис. Без екзотичних інструментів. З чесним та банальним гітарним запилом. Легендарний Сергій Фленжер, який писав нам перший собачий альбом, усе любовно зафіксував. Потому пішли до друзів у харківський оперний, вони дали нам зал, і Міша Лук’яненко (той, що зняв нам «Мальви», «Вафлі Артек», «Ісус із Назарета» та «10 праведників») усе це зафільмував», — написав Жадан у Facebook.

«Вийшла дуже харківська історія — харківський звук, харківський театр, в якому сьогодні немає глядачів, харківський сенс. Місто знову засинає під канонаду, до міста знову намагається проникнути темрява, місто далі опирається і любить. Тому що любов тут у прошивці», — описує Сергій.

«Танго Харків» — одна з пісень однойменного мініальбому.

Під час повномасштабної війни вийшло кілька пісень гурту «Жадан і Собаки» про Харків, серед яких «Метро» та «Рогань». Жадан також є автором стройової пісні підрозділу «Хартія». Восени 2023 гурт представив альбом «Радіопромінь».

Блок новин за темою