Web Analytics

Данилюк не знайшов техніки в ситуаційній кімнаті АП

Після зміни влади в ситуаційній кімнаті Адміністрації Президента не лишилося техніки, продемонстрував новопризначений секретар РНБО Олександр Данилюк. Техніку орендували, повідомив речник Петра Порошенка Святослав Цеголко. За словами екс-секретаря РНБО Олександра Турчинова, Апарату РНБО вона не належала, а головний ситуаційний центр РНБО працює у штатному режимі під надійною охороною.

Голі стіни і відсутність серверів у ситуаційній кімнаті Адміністрації Президента Олександр Данилюк показав під час трансляції у Facebook.

«Навряд чи це виглядає як цивілізована передача влади. І що сталося з серверами, на яких зберігалася секретна інформація?» — прокоментував він.

За словами речника Петра Порошенка Святослава Цеголка, «уся техніка для ситуаційної кімнати Президента була орендована за власний кошт Петра Порошенка і відповідно повернута орендодавцю».

«Жодної конфіденційної інформації на серверах не зберігалося, доступ до неї забезпечувався лише on-line. Кімната працювала як відображення різних джерел інформації, але ці джерела залишалися на своїх місцях у Прикордонній службі, СБУ чи податковій. До речі, в РНБО, де працює пан Данилюк, є ситуаційний центр, з усіма конфіденційними серверами», — написав Цеголко.

На відео Данилюка відреагував і його попередник Олександр Турчинов.

«Хочу підкреслити, що наведений Данилюком відеоматеріал жодним чином не має відношення до РНБО. Він був знятий в окремих приміщеннях Адміністрації Президента України (вулиця Банкова). Головний ситуаційний центр РНБО, який знаходиться на вулиці Болбочана, та обладнання приміщень працівників РНБО перебувають під надійною охороною та працюють в штатному режимі. Коли Олександр Данилюк потрапить на своє робоче місце в Апараті РНБО, він зможе в цьому переконатися», — написав Турчинов.

Володимир Зеленський призначив Олександра Данилюка секретарем РНБО сьогодні.