Web Analytics

ЦВК зсунула початок дебатів на Суспільному на годину

ЦВК прийняла постанову про окремі питання проведення Національною суспільною телерадіокомпанією України передвиборних теледебатів між кандидатами на пост Президента України. 

Згідно з нею, дебати, передбачені законом, проходитимуть на суспільно-політичному загальнонаціональному каналі Суспільного телебачення (вул. Юрія Іллєнка, 42, м. Київ) з 21.00 до 22.00 тривалістю 60 хвилин безперервного ефірного часу, повідомляє ЦВК

«Рішення прийнято у зв’язку з тим, що під час наради, проведеної Комісією 18 квітня 2019 року за участю уповноважених представників кандидатів на пост Президента України у ЦВК Зеленського В.О. та Порошенка П.О., а також представників Національної суспільної телерадіокомпанії України, уповноваженими представниками кандидатів на пост Президента України у ЦВК підтверджено інформацію про проведення на стадіоні Національного спортивного комплексу «Олімпійський» 19 квітня 2019 року заходу передвиборної агітації у формі публічних дебатів між кандидатами на пост Президента України Зеленським В.О. та Порошенком П.О. Орієнтовний час закінчення зазначеного заходу є 20 година — 20 година 30 хвилин», — зазначають у Центрвиборчкомі. 

«Крім того, уповноваженими представниками кандидатів на пост Президента України у ЦВК поінформовано, що на цей час ведуться переговори стосовно висвітлення агітаційного заходу окремими комерційними каналами мовлення, однак обсяг охоплення території України такою трансляцією невідомий», — йдеться в повідомленні. 

Центральна виборча комісія під час оголошення результатів першого туру виборів 7 квітня. Фото: facebook.com/pg/UACEC

Теледебати, передбачені законом, «обов’язково транслюються на суспільно-політичному загальнонаціональному каналі Суспільного радіо Національної суспільної телерадіокомпанії України, а також можуть безкоштовно транслюватися іншими каналами мовлення».

«Існуюча ситуація з проведення зазначеного заходу (дебатів на стадіоні — ред.), що частково збігається з часом, відведеним на проведення Національною суспільною телерадіокомпанією України передвиборних теледебатів за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку та проведення виборів Президента України, ставить під загрозу проведення останніх та, як наслідок, унеможливлює залучення до такого заходу максимальної телевізійної аудиторії, що може порушити право виборців на доступ до різнобічної, об’єктивної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого, вільного вибору», — резюмували в ЦВК. 

Попередня постанова ЦВК передбачала, що дебати на Суспільному проходитимуть з 20.00 до 21.00.

Петро Порошенко висловлював намір прибути на Суспільне. Володимир Зеленський, за повідомленням «РБК-Україна» з посиланням на уповноваженого представника кандидата Сергія Кальченка, «не планує брати участь в теледебатах на Суспільному».

Проводити дебати на стадіоні «Олімпійський» запропонував Зеленський. Порошенко погодився

Сьогодні о 21.00 Зеленський має взяти участь в прямому ефірі програми «Право на владу» на «1+1», повідомляється на сторінці ток-шоу у Facebook.

Читайте також: Суспільне відповідатиме за режисерське та художнє керівництво дебатів на стадіоні