ЦВК застерігає окружкоми від безпідставного внесенння штампу «Вибув»

Центрвиборчком застерігає виборчі комісії від безпідставного внесення змін до бюлетенів. Пояснюють, що кандидати могли офіційно відмовитися від балотування не пізніше 7 березня. Потім заяви про відмову «не мають жодних правових наслідків».

Роз’яснення щодо бюлетенів оприлюднене на сайті Центральної виборчої комісії.

У ньому зазначається, що відповідно до ч. 1 ст. 56 Закону України «Про вибори Президента України» ЦВК ухвалює рішення про скасування реєстрації кандидата «у разі його звернення у будь-який час після реєстрації, однак не пізніше ніж за 23 дні до дня виборів, з письмовою заявою про відмову від балотування». Таким чином, термін подання заяв минув 7 березня.

Якщо звернення надійшло пізніше ніж за 23 дні, Центрвиборчком його не розглядає і рішення щодо нього не приймає.

«З огляду на вказані положення закону наголошуємо, що публічні заяви кандидатів на пост Президента України стосовно відмови від балотування не мають жодних правових наслідків», — заявили у ЦВК.

До бюлетенів включено 39 кандидатів, які «залишаються суб’єктами виборчого процесу», нагадали в комісії. Тобто, наразі ЦВК не має наміру ставити штамп «Вибув» навпроти прізвища жодного з них.

«Просимо довести до відома всіх дільничних виборчих комісій з виборів Президента України вимоги ч. 7 ст. 72 закону про те, що внесення змін до виборчих бюлетенів з використанням штампа «Вибув» без рішення Центральної виборчої комісії забороняється, звернувши їх увагу, що згідно з ч. 9 ст. 72 закону особи, винні у протиправному псуванні виборчих бюлетенів, відшкодовують завдану шкоду в порядку, встановленому законом», — говорять у Центрвиборчкомі.

Фото: Павло Пахоменко

Вибори Президента України призначені на 31 березня 2019 року. ЦВК зареєструвала 44 кандидати, проте п'ятеро — Андрій Садовий, Дмитро Гнап, Сергій Кривонос, Євгеній Мураєв і Дмитро Добродомов — передумали балотуватися і подали відповідні заяви вчасно.

16 березня кандидат Сергій Тарута повідомив, що підтримуватиме на виборах кандидатку Юлію Тимошенко і готовий об'єднатися з її командою. 27 березня про відмову від балотування заявив ще один кандидат, Олександр Мороз. Прізвища Тарути і Мороза все одно залишаються в бюлетенях.

Читайте MediaPort у Telegram

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.