ЦВК визначила місце «Руху нових сил» у бюлетені

Після рішення суду, який скасував постанову ЦВК про відмову в реєстрації кандидатів від «Руху нових сил», комісія внесла зміни до бюлетеня.

Ситуацію щодо «Руху нових сил» розглядали під час засідання 30 червня, повідомляє прес-служба Центральної виборчої комісії.

Напередодні на виконання рішення Верховного Суду ЦВК зареєструвала 88 кандидатів, включених до виборчого списку партії в загальнодержавному багатомандатному окрузі. Також зареєстрували дев'ять кандидатів в одномандатних округах.

У ЦВК нагадали, що вже провели жеребкування партій, затвердили форму і текст бюлетенів. Після рішення суду виникла необхідність внести до них зміни.

«30 червня 2019 року комісією було проведено нараду за участі уповноважених представників політичних партій у ЦВК з правом дорадчого голосу, уповноважених осіб, кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих у ЗБВО та ОВО, під час якої більшість з них висловились щодо відсутності правових підстав для проведення повторного жеребкування», — розповіли у Центрвиборчкомі.

Учасники наради також зазначали, що зміна номерів партій у бюлетені може заплутати виборців. Крім того, за законодавством, жеребкування можна проводити до затвердження форми і тексту бюлетеня (на нинішніх виборах — не пізніше 26 червня 2019 року включно).

Комісія вирішила включити до бюлетеня для голосування у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі позиції щодо партії «Рух нових сил Михайла Саакашвілі» під №22 без жеребкування.

Фото: Facebook/UACIC

23 червня Центральна виборча комісія відмовила в реєстрації кандидатів партії «Рух нових сил Михайла Саакашвілі», включених до виборчого списку і висунутих в одномандатних виборчих округах. Партія оскаржила рішення комісії. Шостий апеляційний адміністративний суд Києва скасував постанову ЦВК про відмову в реєстраці, проте Центрвиборчком також подав апеляцію.

Вночі 29 червня Верховний Суд відхилив апеляційну скаргу ЦВК і зобов'язав повторно розглянути подані політсилою документи

У списках партії Саакашвілі — двоє харківських депутатів. 

Саакашвілі повернувся в Україну після того, як 28 травня Зеленський повернув йому громадянство України. 

Читайте MediaPort у Telegram

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.