Web Analytics

ЦВК визначила, де не буде виборів президента України

Центрвиборчком не проводитиме вибори у Криму і в деяких районах Донбасу. Голосування в Донецькій області відбудеться лише у 12 із 21 виборчого округу, в Луганській — у шести з 11.

Переліки виборчих округів, де відбуватиметься голосування і де вибори президента не організовуватимуть, Центральна виборча комісія ухвалила 12 лютого.

За рішенням Центрвиборчкому, голосування не проводитимуть у Криму і Севастополі, а також у частині Донецької та Луганської областей. Рішення щодо можливості голосування в ЦВК приймали, враховуючи указ президента «Про межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій, тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях» і висновки, які надали Донецька та Луганська облдержадміністрації.

Як уточнює громадська організація «Опора», у Донецькій області вибори Президента проводитимуться у 12 із 21 виборчого округу, а на території Луганської області — у 6 із 11 округів.

«Як зазначив член Центральної виборчої комісії Михайло Вербенський, голосування на виборах Президента України не повинно організовуватись та проводитись на виборчих дільницях у межах округів 1-10 та 224 і 225, які охоплюють Автономну республіку Крим та місто Севастополь, а також території Донецької та Луганської областей в межах округів 41-44, 53-56, 61, 104, 108-111 та частину  територій в округах №45, 46, 51, 52, 59, 60, 105-107, 112-114», — наводить дані «Опора».

В округах, де виборів не буде, не утворюються окружні, дільничні та спеціальні виборчі комісії, не реєструються довірені особи кандидатів і не проводиться передвиборча агітація. Відомості щодо виборчих дільниць не вносяться до протоколів окружних комісій про підсумки голосування в окрузі та не відображаються у протоколі Центрвиборчкому про результати виборів.

Фото: Facebook/Центральна виборча комісія

Указ «Про межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій, тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях» президент Петро Порошенко підписав 7 лютого.

У Донецькій області йдеться про такі міста обласного значення з підпорядкованими їм населеними пунктами: Донецьк, Горлівка, Дебальцеве, Докучаєвськ, Єнакієве, Жданівка, Макіївка, Сніжне, Харцизьк, Хрестівка, Чистякове, Шахтарськ, Ясинувата. Крім того, вважаються окупованими Амвросіївський, Бойківський, Новоазовський, Старобешівський, Шахтарський райони, а також частини Бахмутського, Волноваського, Мар'їнського, Ясинуватського районів.

У Луганській області окупованими вважаються такі міста з підпорядкованими населеними пунктами: Луганськ, Алчевськ, Антрацит, Брянка, Голубівка, Довжанськ, Кадіївка, Первомайськ, Ровеньки, Сорокине, Хрустальний. Також йдеться про Антрацитівський, Довжанський, Лутугинський, Перевальський, Слов'яносербський, Сорокинський райони, частини Попаснянського і Станично-Луганського районів, село Сокільники Новоайдарського району.

Вибори президента України призначені на 31 березня 2019 року.

Читайте MediaPort у Telegram