Web Analytics

ЦВК скасувала реєстрацію Клюєва і Шарія

За інформацією, наданою Центрвиборчкому правоохоронцями, обидва кандидати не мешкали в Україні протягом останніх п’яти років на день проведення виборів.

Про скасування реєстрації колишнього голови Адміністрації президента Андрія Клюєва і відеоблогера Анатолія Шарія повідомили у прес-службі Центральної виборчої комісії.

У ЦВК нагадали, що Андрій Клюєв балотувався від Ліберальної партії в окрузі №46, а Анатолій Шарій — за №1 у списку «Партії Шарія». Центрвиборчком спочатку відмовив обом претендентам у реєстрації — наявні документи і матеріали не дозволяли підтвердити, що вони мешкали в Україні останні пʼять років, як того вимагає виборче законодавство. Проте Верховний суд зобов’язав переглянути документи, і обох зареєстрували.

Після цього до комісії надійшли листи Генеральної прокуратури, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ і Національної поліції щодо кандидатів.

У Генпрокуратурі розповіли, що розслідують два кримінальні провадження, у яких Клюєву повідомлено про підозру. Його також оголосили в розшук, Печерський райсуд Києва надав дозвіл на затримання.

«Згідно з показами свідків, зокрема працівників Управління державної охорони, якими у лютому 2014 року здійснювалась охорона колишнього Президента України Януковича В.Ф., Клюєв А.П. супроводжував Януковича В.Ф. у період з 21 до 23 лютого 2014 року під час перетинання останнім державного кордону України, що свідчить про те, що Клюєв А.П. за сприянням органів влади Російської Федерації мав можливість перетинати державний кордон України та Російської Федерації поза митним та прикордонним контролем для переховування від слідства та суду з метою уникнення кримінальної відповідальності», — цитує Центрвиборчком лист ГПУ.

У березні 2014 року Головне управління МВС у Донецькій області повідомляло, що за адресою реєстрації Андрія Клюєва в Донецьку ніхто не живе. Правоохоронці також встановили, що у грудні 2016 року він брав участь у судових засіданнях у Москві.

З 2017 до 2019 року слідчі надсилали Клюєву кур’єрською службою три поштові відправлення до Донецька, проте жодне з яких йому не вручено.

«Комісією по контролю за файлами Інтерполу на запит прокурора повідомлено, що Клюєв А.П. уповноважив інформувати НЦБ Інтерполу України про своє поточне місцеперебування за адресою: селище Шульгіно, Одінцовський район, Московська область, Російська Федерація», — кажуть у ЦВК.

У травні 2019 року до Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Нацполіції і до ГПУ надійшли листи Клюєва, в яких адресою для зв’язку зазначалося селище Шульгіно Одінцовського району Московської області.

«Враховуючи вказані обставини, оперативні підрозділи не мають можливості проведення щодо Клюєва А.П. оперативно-розшукових заходів, у зв’язку з його виїздом на постійне місце проживання за межі України», — зазначають у Центрвиборчкомі.

За висновком СБУ, Андрій Клюєв з 2014 року на території України не перебував, офіційні пункти пропуску державного кордону України не перетинав.

Враховуючи відомості правоохоронців, ЦВК дійшла до висновку, що Андрій Клюєв не дотримався вимог Конституції та закону «Про вибори народних депутатів України щодо проживання в Україні протягом останніх п’яти років на день проведення виборів. Його реєстрацію комісія скасувала.

Фото: Facebook/UACEC

Щодо Анатолія Шарія СБУ повідомила, що він виїхав з України 24 січня 2012 року через пункт пропуску «Зернове» у Сумській області потягом «Ковель-Москва» та назад до країни не в’їжджав.

За даними Служби безпеки, у лютому 2012 року Шевченківський райсуд Києва обрав блогеру запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та оголосив у розшук. Укрбюро Інтерполу в лютому 2014 року повідомляло суду, що Шарій перебуває в Нідерландах. Поліція у травні 2018-го називала місцем його мешкання Литву.

«Окрім іншого, в рішенні Шевченківського районного суду міста Києва від 10 квітня 2019 року зазначається, що Міністерством безпеки та юстиції Нідерландів 22 липня 2013 року повідомлено Генеральну прокуратуру України щодо наявності в обвинуваченого Шарія А.А. статусу біженця, що унеможливлює його видачу Україні відповідно до Женевської конвенції 1951 року. Таким чином, з урахуванням вищенаведеного Служба безпеки України вважає, що Шарій А.А. з 24 січня 2012 року на території України не перебував», — зазначили у ЦВК.

Центрвиборчком дійшов до висновку, що Анатолій Шарій також не дотримався вимог щодо проживання в Україні протягом останніх п’яти років, і скасував реєстрацію.

Як повідомляє громадська організація «Громадянська мережа «Опора», яка відстежує організацію і проведення виборів, скасування реєстрації Андрія Клюєва і Анатолія Шарія Центрвиборчком підтримав одноголосно.

Андрій Клюєв очолював Адміністрацію президента за часів Віктора Януковича. Клюєва підозрюють в організації розгону студентів на Майдані 30 листопада 2013 року, а також у заволодінні державним майном шляхом зловживання службовим становищем.

Відеоблогер Анатолій Шарій виїхав з України після стрілянини в київському ресторані MacDonalds у травні 2011 року, де застосував зброю під час конфлікту з іншим відвідувачем. Шарія звинуватили в грубому порушенні громадського порядку.

Позачергові вибори народних депутатів України призначені на 21 липня.

Читате також: Реєстрація Клюєва і Шарія: Аваков написав листа до ЦВК

Читайте MediaPort у Telegram