Web Analytics

ЦВК скасувала реєстрацію кандидата «Слуги Народу» по округу №169 Куницького

Центральна виборча комісія скасувала реєстрацію кандидата від пропрезидентської партії «Слуга Народу» Олександра Куницького на підставі того, що протягом п'яти останніх років він не безперервно жив в Україні і виїжджав за кордон на строк більше 180 днів.  

Питання Куницького розглядали на сьогоднішньому засіданні ЦВК, яке транслювала ГО «Громадянська мережа «Опора».

Спочатку Центрвиборчком розглянув скаргу Олега Петріченка, іншого кандидата по 169-му округу, який просив скасувати реєстрацію Куницького у зв'язку з припиненням громадянства України та набуттям громадянства Ізраїлю, а також скаржився на кандидата по інших причинах. 

ЦВК у задоволенні більшості вимог Петріченка відмовила, через те, що час на оскарження сплив. Окрім того, ЦВК зазначила, що не має повноважень оцінювати факт набуття громадянином іншого громадянства. 

Водночас після обговорення скарги Петріченка заступник голови ЦВК Євгеній Радченко вніс альтернативну постанову. На його думку, розглядати скаргу по суті потрібно. 

«Якщо ми почитаємо мотивувальну частину обох проектів постанов, то по суті відмінність тільки в цьому, тому я думаю, що у нас були підстави розглядати цю скаргу у визначений законом строк і все. Задовольнили скаргу частково. Це означає, що в частині вимог комісія відмовила скаржнику, а в частині задовольнила. Які вимоги задоволені? Задоволена вимога щодо скасування реєстрації, однак відмовлено у вимогах порушення ст. 6 Закону, а саме у тому, що кандидат вводив в оману щодо того, що він здійснював інші заходи, пов'язані з підкупом, погрозами. Таких документів до комісії не надійшло...», — сказав Радченко.

Радченко пояснив, що підставою для скасування реєстрації кандидата є те, що згідно з даними Державної прикордонної служби України Куницький всупереч вимогам, передбаченим законом, перебував за кордоном «протягом понад 90 або 180 днів у розумінні закону «Про громадянство».

«Громадянин України не перебував на території України 264 дні і при цьому не зміг підтвердити належним чином, що він був у відрядженні», — сказав Радченко. 

На засіданні уповноважений представник партії «Слуга Народу» Олександр Качура сказав, що Куницький перебував з редакційним завданням від телеканалу «1+1» як член громадської організації. Він просив це врахувати і пообіцяв, що докази будуть надані. 

Під час голосування альтернативний проект підтримали 9 членів ЦВК, семеро були проти. 

Олександр Куницький у відеозверненні на Facebook звинуватив у замовленні зняття його реєстрації та підкупі ЦВК конкурента, а також закликав своїх прихильників до розголосу ситуації. 

Представник партії «Слуга Народу» Олександр Качура у коментарі журналістам сказав, що рекомендуватиме Куницькому звертатися до суду. 

Куницького зареєстрували кандидатом в народні депутати по округу №169 (Київський район, частина Московського району міста Харкова).

За виключенням Куницького в окрузі балотуються ще 13 депутатів: Ніна Баласанян, Вікторія Василянська, Олександр Грановський, Володимир Добровольський, Тетяна Закутня, Олександр Кірш, Владислав Кіхтєв, Володимир Коваль, Ярослав Макаренко, Олег Петріченко, Олександр Пилипчук, Михайло Ронін, Микита Соловйов. 

Теги: