Web Analytics

ЦВК назвала загрози невнесення змін до закону про закупівлі

Члени Центральної виборчої комісії закликають відповідальні органи врегулювати законодавство, щоб не допустити порушення прав виборців. 

«Ми говоримо про те, що встановлені законодавством терміни не відповідають строкам, які встановлені у виборчому законодавстві. Ми входимо в критичну зону, коли фактично закупівлі можуть бути не здійснені», — сказала сьогодні на брифінгу, який транслював UA: Перший, голова ЦВК Тетяна Сліпачук

За словами заступника голови ЦВК Євгенія Радченка, закон дає 17 днів на виготовлення виборчих бюлетенів. Їхня очікувана вартість становитиме 290 млн грн.

«Відповідно до закону про парламентські вибори Центральна виборча комісія затверджує форму, текст, зміст виборчого бюлетеня лише за 24 дні до виборів. А з такою сумою закупівлі мінімальна тривалість тендерних процедур складе 48 днів. Що це означає на практиці? Це означає те, що ЦВК не може вчасно і, головне, точно встановити, яка саме форма і який розмір буде виборчого бюлетеня. Оскільки на момент, коли ми маємо оголосити торги, ми не знатимемо кількість суб'єктів виборчого процесу», — пояснив Радченко. 

Серед існуючих загроз виборчому процесу — нездійснення агітації у електронних та друкованих ЗМІ за рахунок коштів держбюджету. 

«Весь цей процес агітації за рахунок державного бюджету може не відбутися через процедури закупівель. Відсутність інформаційних плакатів та агітації за рахунок коштів державного бюджету — це вже порушення прав як кандидатів, як політичних партій, так і виборців на усвідомлений вибір», — зазначив заступник голови ЦВК.

Вирішити питання могло прийняття змін до закону про закупівлі, запропоноване 22 травня Президентом України Володимиром Зеленським, зазначила голова ЦВК Тетяна Сліпачук. Але розгляд відповідного законопроекту народні депутати не внесли до порядку денного. 

Сліпачук закликала усі відповідальні органи знайти рішення і надати ЦВК правові механізми для здійснення процедур щодо забезпечення виборів. За її словами, цього тижня має відбутися робоча нарада за участі представників Верховної Ради, Кабміну, профільних міністерств, Держказначейства тощо. 

Позачергові вибори до Верховної Ради призначені на 21 липня. 

Читайте також: ЦВК застерігає від ризиків зриву закупівельних процедур