Web Analytics

ЦВК думає оскаржити рішення щодо реєстрації харківського мажоритарника Куницького

Шостий апеляційний адміністративний суд Києва визнав протиправною постанову Центрвиборчкому про скасування реєстрації Олександра Куницького кандидатом у народні депутати. Комісія не погоджується з рішенням суду.

Ситуацію щодо реєстрації кандидата від партії «Слуга народу» Олександра Куницького, який балотується в харківському одномандатному окрузі №169, прокоментував сьогодні заступник голови Центральної виборчої комісії Євгеній Радченко.

Коментар Радченка оприлюднений на сторінці громадської організації «Громадянська мережа «Опора» у Facebook.

«Центральна виборча комісія не буде затягувати. Ми вивчимо всі рішення Шостого апеляційного суду й ухвалимо остаточне рішення. Швидше за все, це все ж таки буде апеляція», — сказав Радченко.

Він зауважив, що Куницький ще не є кандидатом — рішення апеляційного суду поки не набуло законної сили.

«Яке буде рішення Верховного суду, таке і набуде законної сили», — зазначив заступник голови ЦВК.

Центрвиборчком скасував реєстрацію кандидата Куницького 11 липня. ЦВК посилалася на дані Держприкордонслужби, які, за словами заступника голови ЦВК Євгена Радченка, підтверджують факт перебування Куницького за кордоном протягом 264 днів.

За законом «Про вибори народних депутатів України», депутатом може бути обраний громадянин України, який на день виборів досяг 21 року, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх п'яти років.

За законом «Про громадянство України» проживання на території України вважається безперервним, якщо разовий виїзд за кордон у приватних справах не перевищував 90 днів, а в сумі за рік — 180 днів. При цьому закон визначає, що не є порушенням вимоги про безперервне проживання виїзд особи за кордон у службове відрядження, на навчання, у відпустку, на лікування за рекомендацією відповідного медичного закладу або зміна особою місця проживання на території України.

Куницький заявив, що виїжджав у відрядження як представник громадської організації на виконання редакційного завдання телеканалу «1+1». ЦВК заявила, що доказів про відрядження Куницький не надав. 

14 липня Шостий апеляційний адміністративний суд визнав протиправною та скасував постанову ЦВК про скасування реєстрації блогера. 

Читайте MediaPort у Telegram