Web Analytics

Експоліцейського, обвинуваченого у побиттях в метро, звільнили із СІЗО

Старшому сержанту Роману Золотарьову не продовжили строк тримання під вартою і звільнили зі слідчого ізолятора під цілодобовий домашній арешт. 

Таке рішення прийняла колегія Ленінського райсуду Харкова 20 лютого. Ухвалу опублікував захисник Золотарьова Дмитро Ципліцький. 

«В задоволенні клопотання прокурора про продовження... запобіжного заходу у виді тримання під вартою — відмовити. Змінити обвинуваченому… запобіжний захід з тримання під вартою на запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту…», — ухвалив суд.  

Обвинувачений має виконувати покладені на нього обов'язки: прибувати до суду, не відлучатися з місця постійного проживання без дозволу суду та здати на зберігання паспорт для виїзду за кордон. 

Роман Золотарьов — єдиний з п’ятьох обвинувачених експоліцейських у справі, хто залишався під вартою. Іншим його колегам суд обрав не пов'язані з триманням під вартою запобіжні заходи. Обвинувачення наполягало на винятковому запобіжному заході для Золотарьова, наголошуючи, що його дії під час вчинення злочину були найбільш зухвалими — за даними слідства, одного громадянина він побив стільцем і металошукачем. 

Кадр затримання у 2018 році/Оперативне відео

Захист неодноразово клопотав про зміну запобіжного заходу Золотарьову, посилаючись на його «міцні соціальні зв’язки», а саме народження дитини, та практику європейського суду щодо тривалого часу перебування під вартою.

17 лютого Харківський апеляційний суд відмовив захисту у зміні запобіжного заходу.

Більше про розгляд справи: Чому мовчать поліцейські, обвинувачені в побиттях в метро. Подкаст