Web Analytics

Безвісти зниклий боєць з Харківщини Сергій Пугасій звільнений з полону окупантів

49-річний Сергій Пугасій з Близнюківської громади Харківської області — один зі 130 звільнених з російського полону на Великдень захисників України.

Цю інформацію «МедіаПорту» підтвердив голова громади Геннадій Король.

Детальніше про військовослужбовця розказала староста Алісівського старостинського округу Олена Романенко, яка підтримує зв'язок з родиною Сергія. 

«В Алісівці у нього мати, дружина, син 10 років, донька старша, і вже онуки є. Дуже радісно. Ми завжди дружину підтримували. І у такий день, на Великдень, він повернуся. Ця звістка вже обійшла всю громаду, це наш земляк, ми дуже раді», — сказала Олена Романенко. 

Сергій Пугасій (ліворуч) після звільнення 16 квітня 2023 року. Фото: Дмитро Лубінець/Telegram

Сергій Пугасій — тракторист, воював на фронті з лютого 2023 року. Того ж місяця під Бахмутом родина втратила з ним зв'язок. По цей час боєць вважався безвісти зниклим.

«Дружина Анжела вела дуже активний пошук. Писала в усі інстанції, добивалася, приходила до нас, ми усе сканували, робили запити, заповнювали анкети», — згадує Олена.

Сергій Пугасій з дружиною Анжелою. Фото: Анжела Пугасій/Facebook

З неофіційних джерел сім'я отримувала інформацію, що чоловік у полоні, але точної інформації не було. 

Після звільнення захисників направили на реабілітацію в один з регіонів України. Зі шпиталю Сергій зателефонував рідним. За словами Олени Романенко, сім'я поїхала його провідати. 

З початку російського вторгнення загинули двоє захисників з Алісівського старостинського округу, один з бійців не виходить на зв'язок. 

«Весь цей біль ми переживаємо разом з земляками, але надія завжди є», — каже староста. 

З 2014 року, захищаючи Україну, загинули 40 жителів Близнюківської громади. Понад половина з них — за рік повномасштабного російського вторгнення.