Web Analytics

Бабак Тимко, який пережив окупацію, зробив прогноз на весну

Потепління слід очікувати у середині березня, навіщував 2 лютого бабак Тимко III. Прогнози бабака збуваються не завжди, але традиції, що народилася у 2004 році, не завадила навіть повномасштабна війна. У 2022 Тимко та інші бабаки пережили окупацію на біостанції університету імені Каразіна у селі Нестерівка Великобурлуцької громади. Здоров'я віщуна похитнулося. 

Прогноз Тимка на біостанції в селі Гайдари під Змієвом озвучили доглядачі бабаків, працівники Харківського національного університету ім. Каразіна Володимир Ронкін та Володимир Грубник.

Весна настане не раніше ніж за шість тижнів, повідомили вони.

Доглядач розповів, що Тимко погано спить і сильно схуд. Могла вплинути війна, припускає Ронкін. Село Нестерівка, де живе гризун, розташоване у Куп'янському районі, який постійно обстрілюється російськими окупантами. 

За оцінками біостанції, прогнози бабаків з Харківщини збуваються на 70-80%. 

В Укргідрометцентрі відреагували на бабачий прогноз: «До серйозних наукових прогнозів та синоптики це не має жодного відношення». Водночас нагадали суть Дня бабака — привернення уваги до біорізноманіття та збереження українського степу. Популяція бабаків на Харківщині зменшується і, за оцінками біологів університету Каразіна, на сьогодні сягає близько 5 тисяч — удесятеро менше, ніж 20 років тому. У 2021 бабака степового внесли до Червоної книги України як вид, що зникає.