Армія РФ пошкодила на Харківщині понад 7 тис. житлових будинків — ОВА

За підрахунками Харківської обладміністрації, під час війни в регіоні зазнали пошкоджень більш ніж 10 тис. об’єктів. Дві третини з них — житлові будинки: багатоквартирні та приватні.

Дані щодо руйнувань навів заступник голови Харківської ОВА Михайло Харнам під час зустрічі з представниками ООН 17 серпня.

Загалом пошкоджено понад 10300 об’єктів.

«На Харківщині постраждало 2905 житлових будинків, 4512 приватних садиб, 1506 об’єктів життєзабезпечення. Коштами державних і місцевих бюджетів здійснювалися закупівлі для відновлювальних робіт об’єктів, які пошкоджені внаслідок бойових дій. Але потреба в зазначених матеріалах значно перевищує можливість бюджету», — зазначив Харнам.

Він додав, що Харківщина — одна з областей України, які найбільше постраждали від війни: під обстрілами досі щодня опиняються об’єкти громадської та критичної інфраструктури.

Наразі у Харкові та в області ремонтують 167 будівель. Переважно — замінюють вікна, лагодять дахи, фасади та інженерні комунікації.

У Харкові від обстрілів тією чи іншою мірою пошкоджені понад 4 тис. житлових будинків, каже міський голова Ігор Терехов. Також — 110 шкіл, понад 100 дитячих садків, більш ніж 50 медзакладів та сотні інших адміністративних та нежитлових будівель.

Війська РФ цілеспрямовано знищують систему теплопостачання, наголосив мер.

«Попереду опалювальний сезон, холоди. Нам потрібно, щоби харків'яни не замерзли, не померли від морозів. Останні обстріли показують, що агресори цілеспрямовано бомбардують інфраструктуру «Харківських теплових мереж» — ТЕЦ, котельні, тепломагістралі. І від того, як ми підготуємося до опалювального сезону і як діятимемо під час обстрілів в осінньо-зимовий період, залежить дуже багато», — зазначив Терехов.

Фото: Telegram/Кирило Тимошенко

За інформацією Харківської міськради, закордонні фонди планують надати Харкову теплові прилади та паливо для них, допомогти із заміною вікон і дверей, утриманням колективних центрів для переселенців.


За словами головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, нині Харків — серед міст України, які найбільше потерпають від російських обстрілів. Більше ударів зазнає лише Миколаїв.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.