Web Analytics

Армія досі не отримала замовлені 48 БТРів харківського виробництва — Bihus.info

Українське військо не отримало обіцяні в липні бронетранспортери БТР-4Е через проблеми зі сталлю і суперечку Міноборони із конструкторами. 

Про це йдеться у матеріалі «Без броні» програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

«У 2016 році Міноборони замовило у Харківського конструкторського бюро машинобудування, що входить до складу державного оборонного концерну «Укроборонпром», пів сотні бронетранспортерів. Спочатку корпуси для них планували робити з українського металу — сталі марки 71, яка є базовою сталлю для БТР-4. Однак через довгий виробничий ланцюжок ця ідея провалилася. Завод у Лозовій не зміг виконати своїх зобов’язань з постачання готових корпусів на харківський завод, відтак останній отримав лише 20 недороблених замість майже пів сотні готових», — з'ясували журналісти. 

Міноборони виставило заводу штраф на 82 млн грн за зрив контракту. Завод хоче оскаржити штраф у суді і судиться із міністерською прийомкою щодо її рішень по відбракуванню металу. 

Про конфлікт між Міноборони і харківським підприємством повідомлялося влітку. Тоді «Укроборонпром» заявив, що міністерство «створило умови для знищення» конструкторського бюро.