Апеляційний суд визнав законною реєстрацію Кернеса міським головою

Другий апеляційний адміністративний суд дійшов висновку, що Харківська міська територіальна виборча комісія законно зареєструвала Геннадія Кернеса за заявою з електронним підписом. 

Своє рішення колегія Другого апеляційного адміністративного суду оголосила 16 листопада, повідомляє «Суспільне».

«Відповідач діяв виключно в рамках закону, оскільки заява була створена та підписана у спосіб, передбачений Виборчим кодексом України, підписант такої заяви був безумовно та однозначно ідентифікований та мав діючий кваліфікований сертифікат відкритого ключа, тому відсутні підстави для задоволення позовних вимог», — озвучила висновок головуюча у колегії суддя Зоя Подобайло.

До міської виборчої комісії позивалася кандидатка у мери Харкова Ірина Денисова («За майбутнє»). Вона вимагала визнати протиправною реєстрацію Кернеса міським головою шляхом використання електронного підпису. Харківський окружний адміністративний суд не задовольнив її вимогу. Пізніше до апеляційної скарги долучилася ще одна кандидатка, самовисуванка Наталія Пилипенко.

Фото: suspilne.media

За підсумками місцевих виборів, що відбулися 25 жовтня, Геннадій Кернес втретє виграв вибори. Він отримав 60,34% голосів і таким чином переміг вже у першому турі.

Харківська міська ТВК визнала Кернеса обраним міським головою 4 листопада, а 7 листопада — зареєструвала мером. Заява щодо реєстрації надійшла в електронному вигляді з електронним підписом.

Кернеса не бачили на публіці з кінця серпня. У нього виявили COVID-19, який, за даними міськради, дав ускладнення травмам, отриманим внаслідок замаху. Після госпіталізації до міської лікарні мера транспортували до німецької кліники «Шарите». Фото або відео звідти довго не публікувалися.

У соцмережах та ЗМІ неодноразово поширювалися повідомлення про те, що міський голова у критичному стані, пресслужба та посадовці міськради це заперечували. 10 листопада бізнесмен і друг Кернеса Павло Фукс опублікував першу за час хвороби міського голови світлину: на ній Кернес зображений у лікарняній палаті поруч із пасинком Родіоном Гайсинським.  

Перший заступник міського голови Ігор Терехов казав, що Кернес повернеться з Німеччини до 20 грудня.

Фото на головній: Facebook/Геннадій Кернес

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.