Абсурди харківських януковичів

Грудень у діяльності Верховної Ради та місцевих рад традиційно є "бюджетним" місяцем. З приходом до президентства Віктора Януковича 2010 рік можна сміливо називати роком антинаціональних та антисоціяльних абсурдів української політики.
Харківські домовленості, скандал із призначенням Міністром освіти українофоба Табачника, антипідприємницька епопея з Податковим кодексом та зростання тарифів – ось далеко не повний перелік кроків на "покращення життя". Втім немає підстав вважати, що наступного року біло-сині владці планують збавляти темпи своєї плідної роботи. Потвердженням тому – абсурд бюджетного планування, що час від часу наче верхівка айсберга спливає в інформаційних повідомленнях. 
13 грудня постійна комісія з гуманітарних питань Харківської міської ради розглядала питання пільгування земельної оренди для низки підприємств. Серед них – КП "Держпром" та комплекс об‘єктів футбольного клубу "Металіст". Якщо з останнім все більш-менш зрозуміло (звільнені кошти йтимуть на ремонт самого стадіону та учбових баз, зокрема – дитячої), то заяви Якова Мусієнка щодо Держпрому вимагають особливої уваги. Адже начальник управління соціально-економічного розвитку, планування та обліку Харківської міськради запевняє, що звільнені кошти підуть на ремонт будівлі по вулиці Сумській, 64, а залишок – на реставрацію самого Держпрому. 
Адреса "Сумська, 64" (Дом совєтов) добре відома харківцям – тут працює облдержадміністрація, обласна і міська рада. Від надання такої пільги міська казна недоотримає 370-400 тис. грн.
Варто зауважити, що як Держпром, так і будівля по Сумській є пам‘ятками архітектури. Про стан справ в останній знають чимало городян та мешканців області, що хоч раз у житті зверталися до обласних чиновників. Але справа в тому, що "Дом совєтов" нагальної потреби в ремонті не має, чого не скажеш про перший харківський хмарочос "Держпром" (до слова сказати, 7 з 12 ліфтів у якому працюють з 1928 року) лякає своїм екстер‘єром усіх, хто хоч раз бачив його "спину" з боку проспекту Правди.
Логіка міських та обласних чиновників неприховано проста. У час загального зубожіння, свідомого нищення малого й середнього бізнесу, розбазарювання стратегічних підприємств та інших подвигів "проФФесіоналів" виділяються десятки мільйонів на інфраструктуру резиденції Януковича в Межигір‘ї, побудову гелікоптерних майданчиків коло Маріїнського палацу тощо. У харківських реґіоналів спрацьовує пряма анологія "А ми що, гірші?". Мовляв, вікна в кабінеті на Сумській, 64 ще не зовсім "евро", теплої підлоги та золотих унітазів бракує…
Виставу театру бюджетного абсурду маленьких харківських януковичів розпочато. Якими ще "економними" рішеннями розродяться депутатські комісії, профільні департаменти міськради та управління облдержадміністрації – побачимо. Наразі очевидно – нудно не буде!
Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.