Web Analytics

76-річна мешканка зруйнованої обстрілом квартири у Харкові отримала платіжку за тепло на 10,5 тисяч грн

Харків'янка Раїса Якубович разом із чоловіком має сплатити борг у 10,5 тисяч гривень за теплопостачання до вигорілої квартири, де подружжя не живе. Їхнє помешкання на шостому поверсі у будинку на вулиці Бучми, 28/64 зруйнував російський обстріл на початку повномасштабної війни. 

«Все згоріло дощенту»

Російський обстріл, від якого спалахнула пожежа, знищив квартиру Раїси Якубович на Салтівці 4 березня 2022 року. До серпня 2023 року жінка разом із чоловіком жила у церкві неподалік дому. Потім переїхали до квартири доньки. Мають статус внутрішньо переміщених осіб.

«Усе було зруйновано і до певного моменту нам не давали тепла. А з листопада 2022 року подали. Опалювальна система збереглася у будинку і у квартирі нашій. Я здивована. Все згоріло дощенту, а опалювальна система збереглася. І з того моменту нам нараховують за послугу», — розповіла Раїса «МедіаПорту». 

Раїса Якубович показує платіжку на 10,5 тис. грн за тепло. Скриншот відео: artprykhodko/Instagram

Пенсія Якубович складає 4 тис. грн. Сума за тепло залежить від місяця: найбільше нараховують у січні-лютому — до 3,5 тисяч гривень.

«Спочатку зверталася до «Тепломереж» в усній формі. Мені сказали: «Послуга подана. Ви повинні платити». Я почала писати заяви у «Тепломережі». Перший акт мені склали торік. І відразу позначили: зняти оплату за гарячу воду через згорілий лічильник. Зараз я теж написала заяву перед опалювальним сезоном. Одразу позначила, оскільки вони не йдуть на поступки й не роблять перерахунок по теплу: прошу відрізати мене від системи. Чекаю на відповідь місяці два», — каже жителька Харкова.  

В абонентському відділі комунального підприємства «Харківські теплові мережі» жінці порадили платити за тепло грошима, які вона отримує як переселенка. 

Історія Раїси Якубович набула розголосу після того, як про неї розповів харківський волонтер Артем Приходько. Він адресно допомагає продуктами людям з інвалідністю, старшого віку. Відео зі зверненням пані Раїси «Допоможіть зупинити беззаконня» набрало 395 тисяч переглядів та 10,3 тис. реакцій. 

Що кажуть у «Тепломережах»

У відповідь на запити журналістів пресслужба комунального підприємства «Харківські теплові мережі» надала записаний коментар фінансового директора підприємства Ігоря Горішнього. Він підтвердив, що систему теплопостачання у будинку на вулиці Бучми, 28/64 відновили після російських обстрілів. Відключити окрему квартиру від тепла не можуть, стверджує фіндиректор КП. 

«На сьогоднішній день не врегульоване питання перерахунку послуг за надану теплову енергію мешканцям тих квартир, які постраждали внаслідок агресії російської федерації. Такі випадки у місті непоодинокі, але підприємство, незважаючи ні на що, надає послуги з подачі тепла у ці квартири, тому що система теплопостачання таким чином влаштована, що неможливо технічно відключити одну окремо взяту квартиру», — сказав Горішний. 

«Тепломережі» не можуть зробити перерахунок боргу, поки немає механізму, стверджує Ігор Горішній

За його словами, підприємство планує ініціювати питання перед Міністерством розвитку громад, щоби на законодавчому рівні вирішити можливість перерахунку у таких випадках. 

Мешканці будинку звернулися з колективним листом до Харківського міського голови, але відповіді не отримали. З питанням щодо нарахування боргу за тепло мешканці зруйнованої квартири на вулиці Бучми «МедіаПорт» звернувся до заступника директора Департаменту житлово-комунального господарства Харківської міськради Євгена Пасенова. Він записав адресу та пообіцяв передати інформацію «відповідним службам», щоб уточнити суть справи і проконтролювати її вирішення. 

Дивіться MediaPort в TikTok

Блок новин за темою