«70 футбольних полів за площею»: ЦВК замовила понад 30 млн бюлетенів

Центральна виборча комісія презентувала бюлетені для виборів Президента України. Цього року вони будуть рекордними – за розміром і кількістю кандидатів.

Бюлетені для голосування на виборах Президента України презентували 21 березня під час брифингу на поліграфічному комбінаті «Україна». Як повідомила голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук, цього разу вони — «рекордні за всіма показниками». Довжина бюлетеня — 80 сантиметрів, ширина — 20. Це пов’язано з рекордною кількістю кандидатів — 39.

«Площа всіх замовлених бюлетенів становить майже 5 квадратних кілометрів, що дорівнює 70 футбольних полям, а якщо скласти всі виборчі бюлетені в один ряд, то смуга буде довжиною 24 354 кілометри. По суті, така ж відстань між Києвом і столицею Уругваю Монтевідео, туди і назад», — наводить цифри для порівняння Сліпачук.

За її даними, ЦВК замовила 30 441 372 бюлетенів. Кожен коштує 4 гривні 26 копійок.

Фото: Facebook/UACEC

Під час брифінгу Тетяна Слипачук також зазначила, що наразі друкуються бюлетені для голосування 31 березня, додає «Укрінформ»

«Сьогодні йде друк виключно бюлетенів для голосування, яке призначене на 31 березня 2019 року. Мова про друк будь-яких інших бюлетенів йти не може, тому що ані форма, ані зміст такого бюлетеня ще не затверджені Центральною виборчою комісією, так як нікому не відомо , чи буде другий тур і хто саме буде значитися в цьому другому турі в бюлетені», — сказала голова Центрвиборчкому.

Як розповів директор ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» Юрій Онищенко, підприємство вже надрукувало понад 90% необхідних бюлетенів, передає «Інтерфакс-Україна». Центрвиборчкому вже передали бюлетені для 10 областей,  України. 21 березня планували передати ще для чотирьох. Яких саме, Онищенко не уточнив.

«За умовами договору, поліграфкомбінат «Україна» завершує друк бюлетенів 24 березня», — зазначив він.

Директор підприємства також вказав, що бюлетені мають 10 ступенів захисту.

Форму і текст виборчого бюлетеня ЦВК затвердила 8 березня. Текст бюлетеня друкується державною мовою лише з одного боку одного аркуша пісочного кольору. Аркуш матиме двотоновий водяний знак і захисні елементи. Номер виборчої дільниці друкується із застосуванням захисної фарби, що проявляється на звороті бюлетеня.

Вибори Президента України призначені на 31 березня 2019 року.

Читайте MediaPort у Telegram

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.