60 тисяч правоохоронців стежитимуть за порядком на виборах президента України

У березні Національну поліцію переведуть на посилений варіант несення служби. До охорони порядку планують залучити Нацгвардію, прикордонників, рятувальників, міграційну службу, курсантів і працівників вузів системи МВС.

Питання безпеки та додержання законності під час виборів президента України обговорили під час колегії Міністерства внутрішніх справ.

За словами заступника голови Нацполіції Олександра Фацевича, безпеку під час виборів забезпечуватимуть близько 60 тисяч правоохоронців

«Враховуючи близько 30 тисяч загальної кількості окружних і дільничних виборчих комісій, для забезпечення їх охорони нам необхідно залучити щонайменше 60 тисяч правоохоронців — по два на дільницю», — зазначив Фацевич.

Він підкреслив, що поліція продовжить виконувати й свої повсякденні завдання — це теж щодобово потребує щонайменше 15 тисяч правоохоронців. Тож, продовжив Фацевич, необхідно залучити Національну гвардію, прикордонну службу, ДСНС, міграційну службу, курсантів і працівників вузів системи МВС.

У березні особовий склад Нацполіції переведуть на посилений варіант несення служби, підсумував він.

За інформацією голови Держслужби з надзвичайних ситуацій Миколи Чечоткіна, передбачається цілодобове чергування близько 7 тисяч рятувальників. У разі необхідності ДСНС може зібрати до 13 тисяч осіб.

«На випадок виявлення вибухонебезпечних предметів у місцях проведення виборів передбачається чергування піротехнічних розрахунків загальною чисельністю 125 чоловік та 50 одиниць техніки. Для забезпечення реагування на надзвичайні ситуації та проведення екстреної медичної евакуації сплановано чергування дев’яти повітряних суден ДСНС», — назвав цифри Чечоткін.

Крім того, для представників виборчих комісій і персоналу об’єктів, де будуть розміщені виборчі дільниці, проведуть інструктажі з питань пожежної та техногенної безпеки.

Фото: Twitter/МВС України

Як зазначив голова Національної поліції Сергій Князєв, за 26 днів передвиборчої кампанії зареєстровано 266 заяв і повідомлень про злочини та події, пов’язані з виборчим процесом. Найбільше — в Києві (30), Закарпатській (24) та Дніпропетровській (23) областях. Такі повідомлення також реєструвалися у Полтавській, Одеській, Запорізькій, Миколаївській і Черкаській областях. Розпочато вісім кримінальних проваджень.

«За перший місяць вже складено 67 адміністративних протоколів. Усі факти пов’язані з виготовленням або розповсюдженням друкованих матеріалів передвиборної агітації з порушенням законодавства», — розповів Князєв.

Дедалі кількість звернень щодо порушень лише зростатиме, додав він.

Вибори президента України заплановано на 31 березня 2019 року. Центральна виборча комісія зареєструвала вже 20 кандидатів.

Під час наради у Харкові 22 січня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков закликав поліцію не допускати незаконну агітацію та пообіцяв «жорстко припиняти» порушення.

Читайте MediaPort у Telegram

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.