Web Analytics

1 жовтня на Харківщині розпочинається осінній призов

Осіння призовна кампанія стартує 1 жовтня і триватиме до кінця грудня.

Протягом трьох місяців на Харківщині планують відправити до армії 1,3 тисячі новобранців — з невеликим резервом, повідомив під час брифінгу директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Харківської обладміністрації Олексій Максимов.

Планується, що 747 юнаків підуть до Збройних сил, 485 — до Національної гвардії, 43 — до Державної спеціальної служби транспорту, 25 — до Державної прикордонної служби.

Військовий комісар Харківського обласного військкомату Юрій Калгушкін нагадав, що новобранці з вищою освітою служитимуть 12 місяців, без вищої освіти — 18 місяців. До зони проведення операції Об’єднаних сил на Донбасі солдат-строковиків не посилатимуть.

Комісар зауважив, що кожен військовозобов’язаний після початку призову має у 10-денний термін прибути до військомату, навіть якщо не отримав повістки за місцем проживання, навчання чи роботи.

«Особи призовного віку повинні самі, не чекаючи повістки, прибути до свого районного військкомату. Це вимоги законодавства. Цього року 505 хлопців було притягнуто до адміністративної відповідальності. А матеріали на 71 порушника закону внесені до ЄРДР, щодо чотирьох з яких вже винесено вирок, і вони отримали обмеження волі терміном від одного до двох років із іспитовим строком», — розповів Юрій Калгушкін.

Він також зазначив, що стан здоров’я призовників залишається «великою проблемою». Кожен десятий знімається з військового обліку після огляду лікарів. Серед найпоширеніших розладів — слабкий зір, плоскостопість, проблеми із хребтом, порушення психіки.

За даними Міністерства оборони, восени 2019 року в Україні планують призвати на строкову військову службу 15,2 тисячі юнаків: до ЗСУ — 9 тисяч, до Нацгвардії — 4,4 тисячі, до Державної спецслужби транспорту — 800, до ДПСУ — 1000 осіб.

На строкову службу призивають чоловіків віком 20-27 років  (раніше — від 18 років).

Фото: Facebook/kharkiv.rmc 

Навесні, за даними Олексія Максимова, на Харківщині відправили до армії 1261 новобранця. Під час весняної призовної кампанії у ХОДА повідомляли, що план дорівнює близько 1500.

Під час весняної кампанії в соцмережах і ЗМІ неодноразово з’являлися повідомлення про примусові приводи громадян до військкоматів, в тому числі за участі правоохоронців.

Читайте також: Полювання на призовників: осіннє загострення

Читайте MediaPort у Telegram