Блоги

Аватар пользователя Вікторія Черевко

Угода про асоціацію "без трибун". В Вільнюсі - 28-го, В Харкові - 24-го:)


Давно хотіла почати вести блог на «Медіапорті». Шукала гідний привід для першого посту. Щоб і оригінальний, і цікавий, і небанальний.
Та очікування на ідеальну першу тему нічим не краще за очікування на прекрасного принца на білому коні – довго і без впевненності в результаті. А Життя в той час проходить повз. І несе в собі події не завжди оригінальні, але важливі й нагальні.

Тому про одну з таких подій і хочу написати. Про Вільнюс 28-29 листопада.  Ризикую бути неоригінальною, сподіваючись не бути банальною, але цих днів чекаю з завмиранням серця. Я хочу, щоб Угода про Асоціацію з Європейським Союзом була підписана. Маю на це три головні, але прості людські причини.
Причина 1
Поки Україна хоче в Європу, європейський добробут вже давно прийшов в Україну. Щоправда, на всіх його не вистачило,  тому прийшов він на дуже обмежену територію – в Межигір’я.
Коли ми з друзями прийшли під цей палац, щоб передати президенту свої вимоги щодо однієї з кампаній, двох з нас було заарештовано.
Коли ми висловили своє обурення шаленими пробками, що спричиняють кортежі Януковича, ставши вздовж маршруту цього самого кортежу – затримали ще кількох. 
Ніхто не в праві порушувати його спокій. Країну прогинають під забаганки однієї людини. За наш з вами кошт, хочу зауважити, ці молоді хлопці з Беркуту заламують і пакують в автозаки всіх, хто заважає президенту жити в «європейській країні».
Отже, причина 1 – це гідність. Мати право зберегти яку я хочу в цій країні. Зрозуміло, що зараз без потужних зовнішніх чинників ціна гідності падатиме навіть швидше, ніж ростуть капітали Януковича молодшого.

Причина 2.
В мене є подруга, яка не вступила до аспірантури одного з прогресивних вишів країни через те, що без хабара її знання здались керівництву непідходящими. В тому ж році кілька європейських університетів запросили її до себе писати дисертацію, пропонуючи повну стипендію. Скількох ще шалена корупція, що проникла в кожну систему цієї країни і згноїла зсередини, змусила шукати розвитку деінде, бо не знайшли його тут?
І я кажу не тільки про розвиток освітнього, наукового потенціалу України. Ми живемо в ситуації, коли нашим компаніям товари дешевше виробляти в Китаї, ніж в Україні; коли нашою системою оподаткування можна лякати європейський бізнес. Про який розвиток економіки може йти мова?
Отже, причина 2 – це розвиток. Розвиток особистий, мого міста, моєї країни.

Причина 3.
Сьогодні кожний, хто наважиться не підспівувати владі опиняється під прицілом. Телефони, що прослуховуються; пошти та сайти, що зламуються; тиск з боку представників служби безпеки; якісь дивні мінування приміщень для показу фільму про Межигір’я; сфабриковані кримінальні справи; проблеми при в’їзді в країну (продовжити може будь-хто з активних українців без парт.квитка ПР) – все це формує відчуття нескінченної беззахисності звичайного громадянина перед системою.
Отже, причина 3 – це безпека. Людина має відчувати себе захищеною у своїй державі. 

Європейський Союз, а тим більш лише підписання Угоди про асоціацію – це не панацея. Але це точно крутий інструмент у боротьбу за гідність, розвиток та безпеку українця в Україні.

Принагідно запрошую всіх в на захід «без трибун», присвячений підтримці підписання Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом.
24 листопада о 12:00 в 14 обласних центрах одночасно  відбудуться креативні акції, що засвідчуватимуть європейський вибір мешканців цих міст. В Харкові захід відбудеться біля пам’ятника Т.Г.Шевченку. 
Вийти на центральні площі міст – це наш спосіб сказати собі і світу, що українці не лише зробили вибір, але й гідні його. Прийти на акцію підтримки Угоди в своєму місті – це моральний крок для кожного з нас.
Акція в Харкові пройде у вигляді ряду цікавих паралельних активностей:

1) Фотосушка (фотовиставка харків’ян "Чому я обираю ЄС" та " З чим позитивним я асоціюю ЄС");
2) Колективне підписання угоди про асоціацію на величезному банері;
3) Приємне чаювання. 4) Зйомка мозаїчного відео.

До того ж запрошуємо ставати співавторами Фотосушки  та надсилати свої фотоілюстрації теми «Чому я обираю ЄС» на електронну адресу kh@dem-alliance.org або ж приходити з надрукованими чи намальованими плакатами на задану тему безпосередньо на виставку. 
Тож, беріть дітей, сусідів, друзів, котів, собакі до зустрічі в неділю, о 12:00 біля пам'ятника Т.Г.Шевченку.

Більше про акції в містах країни читайте тут .

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.