Бильдт: с Киевом уже нельзя вести себя по-прежнему

Евросоюз должен пересмотреть политику сотрудничества с Украиной, уверен министр иностранных дел Швеции Карл Бильдт.

Об этом он написал в Twitter.

Политика встревожили законы, которые были приняты Верховной Радой накануне. Бильдт предложил обсудить ситуацию в Украине на заседании Совета ЕС в понедельник.

«Тревожные события в Украине должны обсуждаться министрами иностранных дел ЕС в понедельник в Брюсселе. С Киевом уже нельзя вести себя по-прежнему», — написал Бильдт.

16 января Верховная Рада без анонсирования в повестке дня, без обсуждения в сессионном зале голосованием руками внесла изменения в двадцать законов, включая Уголовный кодекс. Эти изменения ужесточают наказания по многим статьям, особенно тем, что связаны с массовыми акциями и взаимоотношениями граждан с милицией. Они добавляют новые статьи в УК Украины, например, такие, как клевета или экстремизм. Также эти изменения предоставляют дополнительные полномочия государственным органам, в том числе и в том, что касается блокирования интернет-сайтов.

Все изменения постатейно — в материале «МедиаПорта» — «Contra».

Аватар пользователя кара
кара
17 января 2014 - 15:53

Журналістський рух “Стоп Цензурі” опублікував звернення про всеукраїнську мобілізацію. Публікуємо звернення журналістів:

16 січня Віктор Янукович і його депутати в Верховній Раді перекреслили права та свободи мільйонів українців.  Регіонали та комуністи сфальшували ухвалення одразу в усіх читаннях, а Янукович миттю підписав, “закони”, що запроваджують диктатуру.

Конституційний лад в Україні повалено. Відтепер КОЖНУ ЛЮДИНУ, навіть далеку від політики, можна кинути за ґрати. Свободи слова, преси та зібрань більше не існує.

Підписані Януковичем закони передбачають:

2 роки тюрми за “наклеп”, а насправді – за критику влади; 3 роки  за статті й листівки, які влада визнає “екстремістськими”
10-15 діб тюрми за каску, намет чи гучномовець на мітингу, і 10 років, якщо влада визнає протестну акцію “масовим заворушенням”
2-3 роки тюрми за збирання інформації про міліціонерів та суддів
вилучення прав і автомобіля на 2 роки за рух у колоні більше 5 машин, вилучення прав за будь-яке порушення не лише у водія, а й у власника авто
закриття незалежних сайтів і конфіскацію їх майна
заборону діяльності організацій і навіть церкви під приводом “екстремізму”, обов’язок тисяч громадських організацій зареєструватися як “іноземні агенти”
право держави будь-кому відключити Інтернет
людину можуть засудити заочно, без вручення повістки й присутності в суд

Окрім того, “беркут”, який бив студентів та журналістів на Майдані, і тих, хто віддав цей злочинний наказ, звільняють від покарання. Цей перелік не повний, але й цього достатньо, щоб зрозуміти: це – війна влади проти кожного громадянина.

Лише масовий і негайний опір народу може зупинити злочинців і захистити людей від масових репресій. Настав час кожному стати на захист своєї свободи, своїх родин, своєї країни.

МИ ОГОЛОШУЄМО ЗАГАЛЬНУ МОБІЛІЗАЦІЮ У КИЄВІ НА МАЙДАНІ НЕЗАЛЕЖНОСТІ.

Підтримуємо рішення громадського об’єднання “Майдан” і парламентської опозиції про проведення Народного Віча на Майдані в неділю, 19 січня о 12:00. З цього Віча ми розпочнемо відновлення конституційного ладу. Диктатурі буде покладено край. Ці дні – вирішальні. Де б Ви не жили, їдьте до Києва, кличте з собою всіх та ЗАЛИШАЙТЕСЯ.

Кияни! Піднімайте сусідів, колег і рідних, і йдіть на Майдан. Допоможіть співвітчизникам з інших міст з ночівлею та їжею. Де б Ви не працювали – не виконуйте незаконних вказівок влади, не визнавайте “законів” Януковича і долучайтеся до всеукраїнського опору диктатурі.

Поширте цей заклик будь-яким способом,  донесіть його  якомога більшого числа людей.

Журналісти, допоможіть донести цей заклик до кожного українця!

Закликаємо громадські та політичні об’єднання, кожного відповідального громадянина долучатися до загальної мобілізації. Об’єднаймо наші зусилля і покладемо край корумпованій кримінальній диктатурі.

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.